Пред некое време излезе трејлерот за документарниот филм AWAKEN. Филм кој ги обсервира комплицираните и едноставните врски на луѓето низ целиот свет, користејќи ја моќта на технологијата и убавината на природата.

Сниман веќе пет години, AWAKEN ги документира церемониите, приватните моменти и дневните ритуали на жители од триесет земји. Режиран од Tom Lowe  (авторот на краткиот филм Timescapes), веќе буди високи очекувања за премиерата која ќе биде идната година.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Manon Esnouf
Следна објаваМодерен стан во Будимпешта!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР