Денешниот избор за „Фото на денот“ е од Manon Esnouf, фотограф од Тајланд. Фотографијата потсетува на еден реален микс меѓу современото брзо општество и мирната традиција на културата. Безбојноста на фотографијата и дава одредена сентименталност, а погледите на учесниците – копнеж за подобри времиња.

Како Ви се допаѓа нашиот избор?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУличната уметност на Том Боб во Њујорк
Следна објаваВоодушевувачки моменти од природата во трејлерот за филмот AWAKEN
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР