Margeza e белгискo дизајнерско студио, коe беше основанo од страна на  Margit и Geza, светски познат креативeн пар…

Во голема мера инспирирани од современата уметност, овој пар ја вклопи нивната страст и талент во креирање на голем број прекрасни станови во цела Европа, како за домашна, така и за привремена употреба.

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

Margeza неодамна го претстави својот најнов дизајн, станот на  Szabo Ilonka Utca, кој се наоѓа во центарот на Будимпешта. Креиран во срцето на овој прекрасен град, овој стан нуди прекрасен поглед на реката Дунав и зградата на унгарскиот парламент, што е веројатно најдобро можно искуство од пространата тераса со sидови од тули.

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

Внатрешноста на домот е во бела боја, а модерниот стил им дава на домаќините совршени, празни површини кои овозможуваат простор за работа и прилагодување доколку некогаш помислат, повторно да го декорираат. Се разбира, станот е опремен со неверојатен избор на шарени вазни и аксесоари, на кои ниту еден обожувач на минимализмот не би можел да им одолее.

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

Enterijer stana crvenih i žutih detaljaEnterijer stana crvenih i žutih detalja

Enterijer stana crvenih i žutih detalja

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВоодушевувачки моменти од природата во трејлерот за филмот AWAKEN
Следна објаваУметност на сервирање храна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР