Изаработени од издлабени ананаси, оваа уникатна форма на егзотични садови за сервирање оброци, оброците ги претвора во уметнички дела.

Едноставно исечете го ананасот на половина, извадете го плодот и неговата кора се трансформира во еден интересен сад.

Смути од банана и ананас е одличен доручек.

Салата од овошје во здела од ананас.

Квиноја и шкампи се здрав нискокалиричен оброк.

Ориз и шкапми во здела од ананас изгледа префинето.

Сладолед во кора од ананас, веројатно најубаво послужен ова лето!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен стан во Будимпешта!
Следна објаваСтлизирајте го модниот изглед со Панама шапките!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР