Сламена Панама шапка во неутрални нијанси изгледа прекрасно во комбинација со жолта боја, која е најголемиот хит на летото.

Панама шапка и црни очила за сонце изгледаат заводливо во комбинација со макси фустан.

Комбинирајте Панама шапка со палто и фармерки за секојдневен кежуал стил.

Тексас комбинезон ќе изгледа слатко и симпатично ако го стилизирате со мајца, марама и сламена Панама шапка.

Бизнис деловна облека ќе изгледа по модерно и лежерно ако ја надополните со Панама шапка со црна лента.

Црн фустан во комбинација со неутрална модни додатоци е секогаш вистинскиот избор

Совршен пар- фустан од лен + Панама шешир од слама.

Црна шапка со широк обод е одличен моден додаток на фустан со гол грб.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност на сервирање храна!
Следна објава8 модни комбинации за лето во патики!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР