Зајак раскажува со својата појава во Vila Nova de Gaia, Португалија.

Пластиката ни го олесни животот, но дефинитивно ја наруши хармонијата во природата. Рециклирачката револуција, за жал, не е од сите сфатена сериозно, па овој акт го применуваат малкумина.

Bordalo II направи серијал од скулптури на животни во неколку светски метрополи. Скулптурите се половина направени од старо неупотребливо железо, а другата половина е направена од разнобојни пластични садови.

Серијалот со име „Trash Animals“ е намерно на јавните места, се со цел да ка развие свеста на минувачите за есенцијалната потреба од рециклирање. За неговата работа можете да погледнете повеќе на Instagram.

Ракун ѕирка од покривот во Питсбург.

Желка се обидува да го префрли малечкиот ѕид во Moncton, Канада.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMaggie West | Фотографскиот серијал „Флора“
Следна објаваПрекрасна куќа на саудиски принц!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР