Во Хјустон, Тексас, се наоѓа луксузен имот кој бил изграден во 1980 година за саудискиот принц Абдулрахман бин Фајсал, а сега се продава за 20 милиони долари. Убавиот имот се наоѓа во областа Ривер Оакс и некогаш беше еден од најскапите во градот. Тој е целосно завршен во 1986 година, во време кога синот на кралот Фејсал се занимавал со недвижнини.

Пред десет години оваа куќа ја купиле Ниџат и Зејна Фарес, кои на раскошната куќа и го вратија стариот сјај, опремувајќи ја со најсовремени погодности и ја направија уште побогата. Убавата куќа има дури 9 спални соби, 11 целосно опремени бањи, 4 тоалети и посебен простор за сместување на персоналот.

Fantastična kuća saudijskog princa košta $20 miliona

Fantastična kuća saudijskog princa košta $20 miliona

Луксузниот дом има лифт за полесно движење низ прострот, винарска визба и гламурозна трпезарија каде може удобно да се сместат до 40 луѓе во исто време.

Fantastična kuća saudijskog princa košta $20 miliona

Идните среќни сопственици на овој имот ќе бидат во можност да уживаат во мастер апартманот во рамките на куќата, која исто така поседува теретана, сауна и парно купатило. Можеби ќе помислите дека нема поента да се напушти внатрешноста на таков прекрасен дом, но екстериерот е посебна приказна! Базен, бар, скара, фонтана, па дури и пица печка на дрва, го прават престојот во оваа куќа поудобен и поубав, па се чини дека овој дом, ќе го импресионира секој уште на прв поглед.

Fantastična kuća saudijskog princa košta $20 miliona

Fantastična kuća saudijskog princa košta $20 milionaFantastična kuća saudijskog princa košta $20 miliona

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРециклирани скулптури на животни во светот
Следна објаваБохо шик фустанот на Sienna Miller го залуде светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР