Оставете ги зад себе сите грижи и проблеми, метежот и вревата на урбаната животна средина и откријте ја природната убавина на Milaidhoo Island Maldivesдодека се уште можете…

Заради сите овие приказни за глобалното затоплување, ние не можеме да знаеме што ќе се случи со нашата убава планета во иднина, а не знаеме ни уште колку можеме да имаме привилегија да уживаме во убавината на чудата на мајката природа, како што се коралните островина Малдивите.

Ovde ćete zaboraviti na sve svoje brige

Инспиративното и модерно одморалиште за кое овој пат пишуваме, е специјално дизајнирано за да се опуштат и заведат сите патници кои се осмелуваат да го посетат. Тоа се наоѓа во Baa atol, кое е дел од UNESCO World Biosphere, а на своите привилегирани гости им дава можност да уживаат во кристално јасната азурно сина вода, бујното зеленило и белите песочни плажи, кои се опкружени со корални гребени кои се идеални за нуркање.

Ovde ćete zaboraviti na sve svoje brige

Неверојатниот спа центар над водата, ги користи богатите ароматични мириси на кокос, лимета и други растенија, за да се создаде атмосфера на уживање во четирите прекрасни апартмани за третмани и убавина. Исто така, тука има можност за уживање на сесиите на јога или медитација во убавиот отворен павилјон над водата.

Ovde ćete zaboraviti na sve svoje brige

Related imageOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brige

Исто така, дел од понудата на одморалиштето го прават крстарењата со делфините, риболовот, нуркањето и можноста од брегот да се гледаат ајкулите.

Image result for Milaidhoo Island Maldives

Ovde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeOvde ćete zaboraviti na sve svoje brigeMilaidhoo Island Maldives

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФустани кои ќе ве остават без здив!
Следна објаваАпартман со прекрасна светлина во Пекинг!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР