Како мајстор на модерната архитектура, дизајнерот Соу Фуџимото е познат по своите минималистички креации.

Во минатото повеќе пати се воодушевувавме на неговите огромни дизајни, како проsирната куќа и кулата инспирирана од дрвјата.

Сега, Фуџимото, ја менува својата брзина и го креираше Bookchair, совршено парче на современ мебел.

Vrhunski dizajn savremenog majstora

Со својата компактна структура и 2-во-1 дизајн, Bookchair комбинира изобилство на простор за складирање на работи со удобно седиште. Стилски, оваа единица не потсетува на класична полица со форма на квадрат. Сепак, таа е иновативена и вклучува вграден стол, кој се вклопува беспрекорно со својот изглед. Кога се наоѓа во полицата, столицата, која е изработена од едно парче дрво, делува идентично како остатокот од полицијата.

Vrhunski dizajn savremenog majstoraVrhunski dizajn savremenog majstoraVrhunski dizajn savremenog majstoraVrhunski dizajn savremenog majstora

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова креативна насока на брендот Salvatore Fеrragamo!
Следна објаваФото на денот | Совршено влегување во базен
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР