Брендот Salvatore Fеrragamo оди во нова насока со лансирање на својота есен / зима 2017 кампања …

За оваа кампања, познатиот моден бренд го ангажираше фотографот Valter Faifer,  а протагонистите бea Xiao Ven Ju и Ajmelin Valad. Живописните бои и дезени, тука дефинитивно се издвојуваат, иако донекаде неочекувано кога станува збор за есенската сезона.

Novi kreativni pravac Salvatore Ferragamo brenda

“Енергичноста, спонтаноста, шареноликоста и активноста – се клучните тенденции на Ferragamo брендот, а исто така и најновата кампања. Оваа свежа и динамична кампања ги претставува емоциите на нашите фанови и ги мами во љубовна врска со новите модели кои никогаш нема да заврши, со фокус на модните аксесоaри, кои како и секогаш до сега, ја слават креативноста, елеганцијата и експертизата, како и главните карактеристики на филозофијата на брендот Salvatore Ferragamo”.

Novi kreativni pravac Salvatore Ferragamo brendaNovi kreativni pravac Salvatore Ferragamo brendaNovi kreativni pravac Salvatore Ferragamo brendaNovi kreativni pravac Salvatore Ferragamo brenda

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 24 – 30.07.2017 година!
Следна објаваBookchair – совршено парче на современ мебел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР