Соработката помеѓу двата бренда Normann Copenhagen x Poppykalas ни прикажа еден одважен и театарски пристап на цветните аранжмани.

FLORAL INJECTION е поканата за уживање во богатата убавина на прекрасните цвекиња. Poppykalas креираше гозба за очи тело, на театарски разиграните цветни аранжмани, кои го акцентираат дизајнот на Normann Copenhagen.

Користење на цвеќето надвор од рамките на стереотпитот, дека цвеќето мора да биде во вазна – цвеќето ги опкружува предмететите од сите страни, апостофирајќи ја нивната убавина.

Со оваа соработка, овие два бренда сакаат да ги инспирираат луѓето да бидат покреативни и да го искористат цвеќето како атрактивен декор на многу начини.

Cvetna inspiracija by Normann Copenhagen

Cvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann CopenhagenCvetna inspiracija by Normann Copenhagen

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Детска љубопитност
Следна објаваНајголем сообраќаен метеж каков досега немате видено!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР