Абу Даби го перцепираме со сето негово богатство, класа и елеганција. Богатата култура го издигнува овој град меѓу најсјајните скапоцени камења во Блискиот Исток.

Италијанскиот уметник EDOARDO TRESOLDI, заедно со студио сместено во Дубаи, Designlab Experience, за три месеци направија инсталација од архитектонски елементи направени исклучиво од жица, на простор од 7 000 метри квадратни.

Со цел да се даде акцент на елеганцијата која му доликува на еден ваков кралски настан, Tresoldi воведе класична основа, на која го придодаде својот современ вкус. Оваа кохезија резултираше со еден извондреден антички град кој со својот сребрен сјај делува како да е опседнат со духови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШарманатната вила на Мерилин Монро!
Следна објаваПрвиот трејлер за филмот посветен на Мајкл Џексон
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР