Биографскиот филм посветен на последните години од животот на култниот поп пејач носи наслов “Searching for Neverland” и треба за прв пат да се прикаже на 29-ти мај на каналот Lifetime. Филмот е автобиографски и се базира на популарната книга “Remember The Time: Protecting Michael Jackson In His Final Days” издадена во 2014, напишана од неговите лични телохранители Бил Витфилд и Хавон Беард кои биле со него во последните денови од неговиот живот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEdoardo Tresoldi | Архитектонска инсталација на кралскиот настан во Абу Даби
Следна објаваКолекција на венчаници за 2018 на Elie Saab!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР