Koлекцијата на венчаници за 2018. на Elie Saab, е со богата силуета на која сме навикнале да ја гледаме кај славниот дизајнер.

Image result for elie saab wedding dress 2018

Вкупно 13 венчаници се претставени во рамките на оваа колекција, трета по ред која ја прикажа дизајнерот.

Image result for elie saab wedding dress 2018

Женственоста е концепт кој ни Elie Saab не го одбегна, а таа се гледа во величенственото драпирање.

Image result for elie saab wedding dress 2018

Без разлика на тежината и гломазноста кои овие фустани со себе ја носат, тие никако не губат на својата величенственост.

Related image

Ова е бренд кој едноставно мириса на гламур.

Цветните мотиви се појавуваат налик на јапонските цреши и се многу романтични. Раскошниот дизајн е карактеристика на сите модели од оваа колекција.

Image result for elie saab wedding dress 2018

Стартната цена на овие венчаници е 7.000 долари.

Image result for elie saab wedding dress 2018

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрвиот трејлер за филмот посветен на Мајкл Џексон
Следна објаваГламурот на 80 – тите во новата кампања на Gucci!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР