Новото лице во кампањата за очила на Gucci за пролет/лето 2017, е манекенката Elen de Vir.

Холандскта манекенка позира во луксузниот автомобил претставувајќи ги најновите трендови на модните додатоци, без кои не можеме да го замислиме ни еден сончев ден.

Очилата се прекрасни! Рамките се украсени со светки и принтови кои се моден детаљ на оваа пролет и лето.

Gucci, по повод новата колекција, лансираше и краток филм под име Sunglasses at Night.

Погледнете го и инспирајте се.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на венчаници за 2018 на Elie Saab!
Следна објаваЖенска vs. машка логика
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР