Приказната за тоа дека мажите и жените живеат во различни светови ја знаеме многу одамна и е неисцрпен извор на теми за пишување, анимации, сликички, филмови и што ли уште не. На следниве фотографии се прикажани неколку ситуации во кои мажите потполно различно го толкуваат она што жените го кажуваат.

Имате нешто да додадете? (:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГламурот на 80 – тите во новата кампања на Gucci!
Следна објаваЕксклузивно: Pippa Middleton и James Matthews се венчаа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР