Сестрата на Војвотката од Кембриџ Кејт, Пипа Мидлтон, денес се омажи за финансиерот Џејмс Метјуз.

Pippa Middleton and James Matthews smile for the cameras

Парот се венча во црквата St. Mark’s во Englefield утрово во (еден вид) на приватна церемонија со ѕвезди-начичкана листа на гости, во која беа вклучени и членови на кралското семејство и познати личности.

Војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам, нивните деца Принцот George и принцезата Charlotte како и принцот Хари, сите беа присустни. Дури и Роџер Федерер и неговата сопруга беа присутни.

Мидлтон носеше венчален фустан од чипка на Giles Deacon.

Видете го парот како брачна двојка за првпат подолу.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖенска vs. машка логика
Следна објаваНајдобри 3 чаеви кои ги топат килограмите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР