Хотелот Gleneagles во Шкотска е спектакуларен стар хотел, преплавен со шармот на старите времиња, сместен на 850 хектари кои ќе направат да се чувствувате фантастично од моментот кога таму ќе стигнете.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Овој престижен комлекс е дом на еден од трите најдобри турнири за голф во цела Шкотска, a тоа е додатна причина, зошто е еден од најдобрите туристички објекти во целата оваа земја.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Овој прекрасен хотел има школо за соколари и прекрасен спа центар со 2 базена, сауна, отворен џакузи и теретана.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Хотелот има 232 луксузни соби и апартмани, кои се ексклузивно уредени и декорирани по европските стандарди.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Инспиративен со големината и ексклузивноста, овој хотел нуди 4 преубави ресторани, а секој од нив може да се пофали со својот стил и атмосфера.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Без разлика дали сте за традиционалните шкотски јадења, медитерански слатки или едноставно ја сакате француската кујна со шкотскиот твист, секој вкус и мирис ќе ви остане долго во сеќавање, затоа што таму се користат најдобрите органски производи од локалните фарми.

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Bajkoviti hotel u Škotskoj

Постојат многу други работи кои можете да ги направите таму – можете да уживате во јавањето на коњи или едноставно, можете да одите на долги и релаксирачки прошетки во природата, која како да е излезена од бајките.

Bajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u ŠkotskojBajkoviti hotel u Škotskoj

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако креативците гледаат на светот!
Следна објаваВода за која сите зборуваат!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР