Луѓето денес многу внимаваат на работи врзани за wellness, вклучувајќи ја здравата храна и вежбањето. Но, голем број на луѓе малку размислуваат за пијалоците кои ги внесуваат во своето тело во текот на денот. Секако, сите знаеме дека газираните и слатките пијалоци не се здрави, но, сем доколку не тренирата за маратон, веројатно не го завршувате секој ден со спортски пијалоци. Мислите дека чистата вода е доволна? Па, по се изгледа – не.

Luksuzna voda o kojoj svi pričaju

Брендот HFactor ја пренесува водата на сосема ново ниво. Во прашање е вода која е патентирана, ослободена од сите хемикалии и магнезиум, со додавање на водород. Вдодродот сега доби значение како супер елемент, кој има бројни позитивни својства и бенефиции. Водородот ни ја зголемува енергијата и будноста, но и го ослободува нашиот организам од стрес.

Luksuzna voda o kojoj svi pričaju

Основачот на компанијата Гејл Леви, по прв пат ја добила оваа идеја кога патувала во Јапонија. Таму, водата богата со водород се консумира во големи количини.

Luksuzna voda o kojoj svi pričaju

Едно пакување чини 3 долари. Пакувањето е во вреќичка направена од рециклирани материјали, а доаѓаат со цевчиња со кои се пие. Значи, кога ја купувате оваа вода, не го плаќате скапото пакување, туку само нејзиниот квалитет.

Luksuzna voda o kojoj svi pričaju

Luksuzna voda o kojoj svi pričajuLuksuzna voda o kojoj svi pričaju

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпектакуларен хотел како од бајките во Шкотска!
Следна објаваНајмодерен превоз во иднината со хелихоптерот Bell!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР