По се изгледа, иднината на патувањата низ воздухот ќе изгледаат токму вака, како што гледате во нашата галерија…

Najmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevoza

Секако, овој грациозен концепт на хеликоптер е дизајниран за богатите и познатите, но тоа не е причина да не уживаме во неговата убавина, која е евидентна од секој агол. Новиот концепт на хелихоптерот Bell е специјално замислен како би ги исполнил потребите на модерните клиенти, кога се работи за врвна технологија и функционалност. Сепак, што друго би очекувале од него, кога е креиран за луѓето кои не се грижат многу за парите?

Najmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevoza

Концептот на хелихоптерот Bell FCX-001, има ултра лесна рамка, а на патниците им нуди можност за уживање во пространата кабина додека патуваат со неверојатна брзина. Системот anti-torque кој ја елиминира силата на обртниот момент, осигурува да секој аспект на вертикалното полетување – силниот звук, безбедноста и перформансите – бидат подобрени, за да стигнете комформо и безбедно на саканата дестинација.

Najmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevozaNajmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevozaNajmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevoza

Како што се хибридите овие денови неверојатно популарни, тимот кој работеше на концептот на овој хелихоптер, на пилотите им овозможи поголема контрола и полесно ракување. Зголемениот систем на контрола е пртен со вештачка интелегенција, што секако не потсетува декастанува збор само за концепт, но дефинитивно е вреден за нашето интересирање.Najmoderniji Bell helikopter kao budućnost prevoza

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВода за која сите зборуваат!
Следна објаваФилмот за „Лајбах“ во Северна Кореја за затворањето на Скопје филм фестивал
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР