Есенционалноста на имагинацијата ја поддржува дури и самиот Ајнштајн со тврдењето „Имагинацијата е поважна од едукацијата.

Животот со моќна имагинација, бегање во другите светови преку монотоното секојдневие е вештина која не секој ја има. Луѓето со оваа убава особина секогаш размислуваат широкоградно и ја гледаат убавината на светот, но само од еден друг агол.

Bright Side направи селекција од илустрации која ни дава едно малечко парче од сложувалката на светот од богатите фантазии на еден уметник.

Погледнете!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрниот сладолед стана нов хит во светот!
Следна објаваСпектакуларен хотел како од бајките во Шкотска!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР