Можеби посакувате нешто повеќе од вообичаениот сладолед кој ќе послужи само да ви го излади јазикот? Ако одговорот е да, тогаш погледнете го овој сладолед од јаглен кој е доста примамлив.

Little Damage е слаткарница во Лос Анџелес, која го понуди новиот сладолед и веднаш стана хит на социјалните мрежи и помеѓу луѓето. Сладоледот е со вкус на бадем и е многу вкусен. Сем сладоледот и корнетот е обоен во црна боја, така да овој десерт е совршена комбинација не естетска убавина и вкус, но доколку овој сладолед е премногу темен за вашиот вкус, секогаш можете да додадете малку шеќерни трошки на врвот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБез пилотни возила на лондонските улици
Следна објаваКако креативците гледаат на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР