Милано како град има многу причини да биде поносен, а познатот моден дизајнер Џорџо Армани, е една од тие…

Одморот во Armani Hotel Milano, е нешто што е посакувано за сите љубители на модата и за тие кои сакаат да уживаат во поубавата страна на животот. Овој хотел е дизајниран по уникатната филозофија на познатиот моден гение, неговата уникатна личност и вкус, а самата Армани естетика евидентна е во секој агол од хотелот.

Погледнете како изгледаат апартманите со површина од преку 200 м2, со драматични и модерни скали, кои ќе го задржат вашето внимание. Дизајнот на апартманите добро е осмислен, елегантен, благодарејќи на неутралната шема на бои, кои ги содржат нијансите на беж, сивата и црната боја.

Apartman nedelje – Armani Signature

Apartman nedelje – Armani Signature

Apartman nedelje – Armani SignatureApartman nedelje – Armani SignatureApartman nedelje – Armani SignatureApartman nedelje – Armani Signature

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдекадентни свадбени торти од 5000$ до половина милион$!
Следна објаваУлтра луксузна зграда на Porsche “Design” во Мајами
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР