Изгледот, естетиката, стилот, цената и функцијата, се секако главните фактори при изборот на лустери и ламби во ентериерот. Воопшто не смеме да го запоставиме и остатокот од естетиката во енетериерот. Сепак, минималистичките лустери и ламби се најдоминантни и најпродавани парчиња за осветлување, затоа што луѓето како да немаат храброст да си поиграат со другите правци во дизајнот, различните облици и бои, кои создаваат малку по различна атмосфера.

Токму од таа причина, сега на сцена стапи новата колекција на Fedora, која претставува неколку шармантни интерпретации, кои се дело нa AxoligDimа Loginoff за Axolight. Оваа колекција е прикажана во Милано на овогодишната недела на дизајнот.

Fedora - moderan i šarmantan dizajn rasvete
Fedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasveteFedora - moderan i šarmantan dizajn rasvete

Fedora - moderan i šarmantan dizajn rasvete

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн – Комбинација на источната и западната естетика!
Следна објаваФантастична вила на Девствените острови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР