Колекцијата Hybrid на италијанската фирма Seletti, содржи впечатлив дизајн на чинии, чајници и дозни за чај, кои се комбинација на источната и западната естетика.

Дизајните датираат уште од 2011. година кога компанијата Selleti заедно со студиото CTRLZAK ги прикажа првите парчиња на колекцијата. Минативе 6 години, дизајн Hybrud колекцијата, продолжи да се развива, додека CTRLAZAK претстави серија на теписи со сличен концепт и естетика, а оваа година за прв пат беа прикажани во Париз, на интернационалниот саем на модни трендови.

Moderna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzijaModerna keramička fuzija

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени даски за Велигден!
Следна објаваДизајн на Dimа Loginoff за Axolight!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР