Little Miss Puu даските се рачно изработени од буково дрво и се идеален подарок за сите љубители на добрата храна, како подарок за почеток на зедничкиот живот, за потикнување и развивање на кулинарските вештини или едноставно – да се одбележи роденден и некој друг важен датум.

Соодветно со денешниот празник, ние ја одбравме даската за кујна со зајакот!

Уживајте во овие празнични денови со одлично друштво и уште подобра храна, припремена и послужена на оригинален начин. Среќен Велигден и добар тек!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХристос воскресна – Навистина воскресна!
Следна објаваДизајн – Комбинација на источната и западната естетика!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР