Волшебната вила St Bernards Hill на Девствените острови е изградена во 2012 година, и нуди околу 1200 м2 луксуз, кој е декориран на најдобар можен начин. Дека приватноста е многу важна кога сакате да се одморитеме, елекричните капии се тука да контролираат кој влегува и излегува од овој убав тропски посед, со дочек и испраќање од љубезниот персонал.

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Верандите и сончевите тераси овозможуваат да се чувствувате опуштено додека го пиете својот омилен пијалок и го впивате мирот на ова прекрсно опкружување. Тука е прекрасниот инфинити базен со греана вода, кој ќе ви измами осмев на лицето штом ќе го видите.

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Во ентериерот, оваа вила е подеднакво импрсивна и воодушевувачка. Главниот павиљон содржи голема дневна соба декорирана со оригинални уметнички дела и антиквитети, додека тристраната веранда е свртена кон океанот. Тука на располагање ви е и приватниот готвач, кој ќе ви спреми оригинални оброци инспирирани од локалната кујна – скара под sвездите е идеален начин за крај на  еден ден.

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Овој раскошен посед има и модерен луксуз, како сателитска телевизија и сараунд озвучување, како и WiFi интернет. Тука постои и домашна теретана, од која имате фантастичен поглед. Сето ова се продава по цена од 12.5 милиони долари!

Vikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolaraVikendica na Devičanskim ostrvima od 12.5 miliona dolara

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн на Dimа Loginoff за Axolight!
Следна објаваФустани кои емитуваат шик вибрации!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР