Пролетта е тука, а ни летото не е далеку, што значи насекаде цвеќиња околу нас. Дури и трендот на тетовирање оваа сезона е со цветни цртежи во пастелни бои и 3D растенија во зелена боја.

Сметаме дека body art стана подеднакво влијателен тренд, како и секое сликање на платно или хартија, а за сето ова, потребна еднаква количина на вештина и кретаивност.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHolly Hunt со колекција на мебел Moray за 2017!
Следна објаваКако да летате во воздухот – базен со стаклено дно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР