Компанијата Holly Hunt ја претстави својата нова колекција на мебел за екстериери пролет 2017 година.

Колекцијата е инспирирана од морето и водените светови, па секој модел од мебелот носи име на некој животински вид, од богатиот океански живот. По две години креирање и работа на колекцијата Moray, сега на купувачите им се нудат 25 парчиња од овој мебел за разубавубање на своите дворови, градини или просторот покрај базенот.

Во понудата се софи маси и гарнитури со флуидни архитектонски линии, со многубројни мебел пресвлеки, со кои можете да го креирате амбиентот.

Погледнете некои од нашите фаворити!

Kolekcija inspirisana morem

Kolekcija inspirisana morem

Kolekcija inspirisana morem

Kolekcija inspirisana morem

Kolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana moremKolekcija inspirisana morem

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBottega Veneta – old time класика апсолутно женствено!
Следна објаваПролетни цветни тетоважи!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР