Овој базен со стаклено дно се наоѓа во Хјустон, во новоотворениот луксузен комплекс на згради Market Square Tower. Новата станбена зграда има базен наречен “sky pool” заради неговата височина и стакленото дно.

Базенот има дебело дно од плексиглас кој на капачите им овозможува поглед на 40 ката под него, со чувство како да летите во воздухот. Драматичниот поглед е подеднакво инпресивен ккао од горе така и од долу, кога се гледа долниот дел на базенот. За тие кои се плашат од височина, постои уште еден прекрасен базен на терасата на четвртиот кат.

Погледнете го видеото…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетни цветни тетоважи!
Следна објаваЕве ги најлуксузните торби за 2017/18!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР