Се што креира Чарли Харпер, претставува негово фантастично портофолио на уметнички дела. Со децении тие се фаворити, наменети за детски подароци и се сметаат за легендарни – и по одредени мислења, потполно потценети дизајнерски работи. Неговите дела доаѓаат со совршена количина на разигран, модерен стил, кој е толку привлечен, да децата, а и нивните родители го обожуваат.

Неговите последни работи претставуваат вистинска радост и креирани се со помош на дизајнерот Тод Олдхам, кои претставуваат клучен дел на компанијата The Land of Nod, која ја лансираше првата линија, на оваа многу успешна колекција пред скоро година дена.

Сега, година дена подоцна, овој тандем на пазарот ја исфрли новата колекција со преубави парчиња кои вклучуваат постелнина, перници, теписи, комоди, јоргани, ламби, завеси за туш и уште многу што друго. Целокупната колекција се состои од Харперовата фасцинација со природата и илустрациите кои навистина го задржаа чекорот со времето.

Kućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodom

Kućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodom

Kućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodom

Kućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodomKućni dekor inspirisan prirodom

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБалетска вечер на Бурнонвил – премиера во МОБ
Следна објаваСтанот на Новак Ѓоковиќ во Мајами!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР