Дизјнерската фирма Patsios, неодамна го реновираше Cave Suite, спектакуларен бутик хотел на Санторини. Новиот дизајн на енериерот, на гостите им пружа пријатно чувство на релаксирање како и суптилно чувство на луксуз, што во хотелските апартмани го постигнаа со препознатливиот елегантен стил. Новиот реновиран простор нуди едноставни и јасни архитектонски обележја, а самата интеграција на елементите на современиот дизајн се одвива на темелот на двете веќе споменати начела – едноставност и јаснотија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавото пролетно издание на V&R Flowerbomb!
Следна објаваНајубави пролетни фустани и главните модни трендови!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР