Најубавото пролетно издание на V&R Flowerbomb!

Најубавото пролетно издание на V&R Flowerbomb!

Viktor & Rolf Flowerbomb BloomУште од 2005 година кога беше лансиран парфемот на Viktor & Rolf,  Flowerbomb – стана еден од најпознатите парфеми на денешнината. Неговото преубаво шишенце во облик на граната – бомба и прекрсаниот цвет, се причина зошто е фаворите на жените од целиот свет. Последниве неколку години, видовме многу изданија и варијанти на Flowerbomb, но оваа пролет доаѓа посвеж и поубав од било кога: ова е новиот Flowerbomb Bloom Eau de Toilette.

Шишенцето е поиздолжено а мирисните ноти се на јасмин, фрезија, орхидеја и ружа.

За сега е лансиран само како пролетно лимитирано издание!

Image result for viktor & rolf flowerbomb eau de parfum2017

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни машки фризури!
Следна објаваСпектакуларен бутик хотел на Санторини!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР