Судејќи според советите на светските мајстори кога негата на мажите е во прашање, не би требало да биде премногу тешко, да го одржуваат стилот кој е предложен. Фризурите се високо зачешлани или немарни, од зулуфите до темето, во зависност од типот на косата која ја имате.

Актуелните машки фризури за оваа сезона, се генерално бричени фризури со линија на страните и подолга коса. Доколку сте во потрага по тренди и модерна фризура, тогаш, погледнете некои од предложениве модели и нема да згрешите.

moderne-muske-frizure-2017

Image result for moderne muske frizure 2017

muske-frizure-1

muske-frizure-2

muske-frizure-3

muske-frizure-4muske-frizure-5muske-frizure-6muske-frizure-7

muske-frizure-9muske-frizure-10

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMango со прекрасна чанта во 3 хит бои!
Следна објаваНајубавото пролетно издание на V&R Flowerbomb!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР