Ве потсетува ли оваа торба на некоја скапа, дизајнерска креација? Да, и нас исто! Mango во новата пролетна колекција ја додаде оваа прекрасна чанта на ланец, која доаѓа во три пролетни бои, а да бидеме искрени – влијанието на Gucci е видливо.

Но, не се жалиме, напротив. Декоративниот детал на торбата, не посетува на моделот Dionysus, но токму поради тоа, овој прекрасен модел е еден од најбараните модели од новата колекција.

Mango Buckle leather bag (Kn249.90)Mango Buckle leather bag (Kn249.90)

Бебешко розева, жолта или фуксија?

Скоро е невозможно да се одлучите, затоа што ова се најпопуларните бои на оваа пролет, кои одлично ќе ја потполнат секоја ваша комбинација. Плус – популарната цена, прави овие чанти да се подостапни.Mango Buckle leather bag (Kn249.90)

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАприлската насловна страна на Vogue со Selena Gomez!
Следна објаваМодерни машки фризури!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР