Прекрасната и најпратенатa личност на Instagram Selena Gomez, ја краси насловната на американскиот  Vogue за април 2017 година. Фотографското дуо Mert & Marcus ја фотографираа пеачката и глумица во прекрасните Michael Kors Collection комбинации, на прслуци и здолништа. Шарените фотографии на кои Selena ги носи пролетните комбинации на Dolce & Gabbanа, Tommy Hilfiger и Balenciagа, во нас, ја предизвикуваат желбата за пролет и ведри комбинации.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНевидливиот град – Џанлука Васало
Следна објаваMango со прекрасна чанта во 3 хит бои!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР