На сите добро ни е позната методата на боење на велигденските јајца со купена боја која ја мешаме со оцет, кога домот добива специфичен мирис или пак декорирање со оние налепници кои обично не излагаат најуспешни. Се е тоа убаво ама е веќе видено, како од минатиот век а и не е многу креативно.

Велигден е совршено време да ја пуштите својата креаивност од ланците. Ние сме тука да ви помогнеме малку со почетните идеи – затоа погледнете ја нашата галерија, како поинаку да ги обоите и украсите овогодишните велигденски јајца.

Papirnati omotač oko uskršnjeg jajeta

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправете сами плетена нараквица!
Следна објаваЛуксузен пентхаус со панорамски поглед на Париз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР