Минатата есен makeup линијата на Estée Lauder и Victoriа Beckham само што се појави на пазарот, ја снема со рекордна брзина. Сега имаме добри вести – Estée Lauder туку што објави  дека одредените bestselleri од оваа соработка, се враќаат повторно на пазарот, а на линијата ќе и бидат додадени новиот руж и бронзер.

Новите производи го вклучуваат ружот во нијанса “Nude Spice” и бронзерот во нијанса “Saffron Sun”. 

Производите кои поvторно се враќаат на пазарот:

  • Morning Aura Illuminating Creme
  • Bronzer “Java Sun”
  • Highlighter “Modern Mercury”
  • Eye Kajal Duo “Black Saffron/Vanille”
  • Eye Ink “Black Myrrh”
  • Eye Foil “Blonde Gold”
  • Eye Metals Eyeshadow “Bitter Clove”
  • Lip Gloss “Moroccan Heat”
  • Lipstick “Brazilian Nude”
  • Daylight Edition Light Box
СПОДЕЛИ
Претходна објаваИвана Величковиќ и приказната за “Dream Catcher”
Следна објаваНеколку совети како да одберете име за вашето бебе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР