Новогодишните украси на еден од најлуксузните светски брендови, изгледаат шик и траат долго. Направени се од остатокот на материјалите во нивната работилница. Овие што ги гледате имаат висока цена, но без разлика на тоа, тие и понатаму се привлечни.

Сметаме дека овие украси можат и вас да ве инспирираат да бидете потполно оригинални, а по се изгледа не е тешко да се направат.

hermes2 hermes3

 

hermes1

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНадреални илустрации | Tang Yau Hoong
Следна објаваЗабавни активности и вежби во зима!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР