Црвени, жолти, зелени, во форми на sвоно, круша, топка, со мазна или рапава кора. И секоја е интересна na свој начин. Станува збор за декоративнa тиквa, најстарата билна култура. Декоративни се и служат како дополнување на есенските и зимски цветни аранжмани.

За да направите аранжман од тиква, користете тикви со различна големина, минијатурни декоративни тиквички, разнолико сезонско овошје , суви листови, суви треви, свежо сезонско цвеќе и плетени корпи. Декорирајте пред влезната варата и уживајте… Задоволството е големо! 5578a43717e07-clx-decoupaged-pumpkins-green-xln

54eb605be172e_-_pumpkins-cross-stitch-1014-xln-40312533

54eb605cee062_-_pumpkins-burlap-ribbon-1014-xln-71156781

54eb605e0c08b_-_famous-last-words-pumpkin-1013-ucb3rr-xln

54eb605e86a49_-_decoupaged-pumpkins-1013-xln

54ea4988c1d99_-_pumpkins-drilled-shapes-1014-xln-54905068

54eb6059dd285_-_pumpkins-thumbtack-message-1014-xln-58249798

1439409564-paintedpumpkins-alisaburke

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантичен ентериер од 65 метри квадратни
Следна објаваKamil Kotarba | Отсутност од реалноста
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ