Ви претставуваме ентериер кој зрачи со елеганција и романтика. Иако повеќето украси се бели, никако не е ладен и безличен, туку напротив, топол и удобен за живот. Со реновирање е постигнат убав спој на старото и новото, кое секако придонесува за шармот на овој простор. Високи тавани и многу светлина придонесуваат за ведрината на ентериерот. Освен бели, доминантни се и светло сиви бојадисани ѕидови, кои служат како совршена основа за деталите кои го красат овој простор. Ентериерот се состои од убаво украсени пространи спални, пространа дневна соба и кујна со трпезарија. На самиот влез се наоѓа мал ходник кој исто така е во согласност со остатокот од ентериерот.

Погледнете!
12764659-925x617 - Copy

12764661-925x617 - Copy

12768098-925x617

12764669 - Copy
12764663-925x617 - Copy
12764662-925x617 - Copy
12764666-925x617 - Copy

12764670-925x617 - Copy
12764672-925x687 - Copy

12764674 - Copy

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLimitless – „Убавата Индија“
Следна објаваБидете креативни – направете есенски аранжман со тикви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ