Тешко би можела да се замисли летната сезона без цветни принтови како на нашата гардероба така и на нашите нокти. Тој бил отсекогаш присутен во модната и козметичката индустрија. Цветниот “Nail Art”, е целосно романтичен, женствен и суптилен декор. Ослободете го уметникот во себе си и обојте ги своите нокти во јаки или пастелни бои, а потоа додадете цветни мотиви на нив. Можете да експериментирате со акрилни бои кои ќе го направат целиот процес многу поедноставен.
Најпрво нанесете ја основата на маникирот со бојата којашто сте ја избрале, а потоа почнете со цртање на цветни мотиви со акрилните бои. За таа цел ви е потребна супер тенка четкичка за ситните детали. На крајот нанесете безбоен лак за нокти како завршница. Постојат бескрајни можности за комбинирање на сите можни бои. Пробајте и ве уверуваме дека ќе имате уникатен маникир!!

7667482312_248066743d_b

Creative-Flower-Nail-Art-Designs-Ideas-2013-2014-6

color-club-angel-kiss-spring-flowers-nail-art-4

cveten-manikir-za-secij-vkus-naslovna-1140x713

f-1-600x450

nail-art-panda-water-decal-bambou-one-stroke-cherry-design-

love4nails_245749_f

summer-bright-flower-nail-art-design-designs-83052

valangelnails_283257_l

step-5

general-beautiful-white-and-pink-glittering-nail-art-design-with-3d-white-flower-and-gold-pistil-ornament-nail-flower-design

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗаборавените калифорниски бездомници
Следна објаваНеверојатниот концепт С на Lamborghini оди на аукција
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР