Во 2005 година, Lamborghini претстави еднократен Concept S, концепт автомобил, врз основа на Gallardo и дизајниран од страна на Лук Донкерволк. Но, тоа беше само шоу автомобил, кој не беше во возна состојба.

Во 2006 година, по значителен интерес во кабрио Gallardo, Lamborghini создаде подвижна верзија, од автомобилот што го гледате на сликите, а уште подобра вест е тоа што овој автомобил ќе биде понуден на аукција во Њу Јорк.

Дизајниран како екстремен и спектакуларен израз на брендот Lamborghini“, шасијата е инспирирана од класичните едно седи тркачки автомобили од минатото. Возачот исовозачот добиваат свој кокпит, а направен е и редизајниран за хомологација во однос на шоу автомобилот. Моторот на оваа ѕверка е истиот V10 како и кај продукцијската верзија на „Gallardo“ кој произведува 562 кс.

Автомобилот има само 180 км. на километражата и се очекува да достигне цена помеѓу 2 и 3 милиони евра.

Прекините што и да правите Кабрио Ламборџини од 3 милиони евра оди на аукција.

ny15_r104_008 ny15_r104_007 ny15_r104_005 ny15_r104_003 ny15_r104_001 ny15_r104_010 ny15_r104_002

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦветен “Nail Art” за сечиј вкус
Следна објаваНаграден конкурс на темата „#ЕкоCовестНаОпштеството“
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР