Компанијата Dove спроведен истражувањето во кое 95% од жените не би се опишале себеси како прекрасни, иако тука е и фактот дека дури 80% од нив изјавиле дека сметаат дека има нешто прекрасно кај нив.

Жените имаат избор да влезат преку вратата за „прекрасни“ и оние за „убави“. Ова видео е дел од кампањата на Dove, насловена „#ChooseBeautiful“, која ги поттикнува жените да имаат повисока самодоверба околу светот.

„Да се чувствуваат прекрасни е еден од оние избори кои жените треба имаат храброст да ги направат, секој ден“, пишува во соопштението на Dove.

self-esteem-social-experiment-choose-beautiful-dove-9

self-esteem-social-experiment-choose-beautiful-dove-10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПриказ | Пабло Руиз Пикасо
Следна објаваФото на денот | Велигденско зајче
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ