Andrew Walker направи едно кратко видео прикажувајќи ги убавините на трите храбри европски деца, Австрија, Германија и Чешка. Се од недопрените пејсажи, раздвижените улици до тивките спокојни катедрали со распостранети фрески и строги високи оргули.

На калдрмата добро и стојат модерните автомобили и автобуси, носат еден непокорлив факт дека модерната епоха добро се снаоѓа во строгите европски архитектонски стилови.

Видеото со наслов „Moment Abroad“ можете да го погледнете погоре.

0000

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБожиќни приказни | Tiffany&Co.
Следна објаваМОЕМВРИ: Донаторска „брк“ забава
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР