21

Сите бајки, сите волшебства се инспирирани, произлегуваат и се отсликуваат во природата. Природата е најголемиот уметник и е преполна со места кои изгледаат совршено. Денешната фотографија за Фото на денот е дело на Stefan Hefele насловена како „Поток на самовилите“.

„Отидов во шумата и како што навлегував подлабоко се помалку сончеви зраци допираа до мене. Воодушевен од природата направив неколку прекрасни фотографии. Се прашувам како може природата да е најдобар сценограф кој креира неверојатни сцени?“

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCarlos Perez Naval – најдобар млад фотограф на дивиот свет за 2014
Следна објаваМоден тренд | Чизми над колена
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР