1

СТОП.

Вие не сте машина.

Вашиот природен генетски дизајн не толерира 2-4 часа на ден, потрошени на патување; 8-12 часа на работа; 5-6 дена во неделата за било каква монетарна компензација на 5-6 часовно спиење во систем кој почива врз пеналистички принципи, во живот кој е под осудувачки надзор.

Сакале Вие или не, Вие сте човечко суштество.

Стрес, малтретирање, константни финансиски грижи, страв и чувство на неправда го уништуваат здравјето на секој човек.

Ова не е претпоставка, ова е научен факт.

Тогаш, зошто го прифаќате и толерирате системот што во практичната реалност бара од Вас да ги избришете сите Ваши потреби и во суштина, да влијае да направите бавно, незадоволно самоубиство за нечиј профит?

Значи, Вие имате избор.
Не глумете дека немате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски декорации за домот
Следна објаваАвангардно затворање на 10-от Моден викенд Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР