0000

Ја сакате ли есента и есенските бои? Повеќето ги обожуваме, особено ако се придружени од мирисот на печени костени и греено вино. Доколку планирате и вашиот дом да го преслечете во пригодно есенско руво, тогаш поиграјте си со црвено – кафената палета на тонови, комбинирајќи ја со плодови од природата кои се карактеристични за ова доба од годината, како тикви, шишарки, костени, или, пак, обично шарено лисје и гранки во боите на есента. Декорациите можете да ги направите сами, и истите ќе ве чинат многу малку пари, или воопшто нема да се потрошите. Искористете ги старите свеќници, фенери, вазни, садови, кошници, па дури и држачите за торти и колачи, аранжирајќи ги во преубави есенски декорации за домот. Ви претставуваме неколку прекрасни теми за таа намена, со интересни детали и предлози како да ја оживеете магијата на есента во секое катче од домот. За повеќе идеи, погледнете ги и најновите каталози за есенската колекција на Zara Home и посебната линија на H&M за домот, каде ќе пронајдете изобилство од мотиви за украсување на животниот простор. Инспирирајте се и бидете креативни!

000 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025 026 027028 029 030 031 032033034 035 036 037

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛак за нокти според хороскопскиот знак
Следна објаваВие сте човечко суштество
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ