0001

Познатиот шведски бренд H&M понуди одлична есенска колекција за уредување на домот. Филозијата според која секој купувач, независно од стилот и желбите, може да пронајде нешто за себе, успешно е пренесена и во популарната Home линија за уредување на домот. Од квалитетни сетови на чинии, па се’ до ситни детали за украсување на животниот простор, H&M се погрижи потрагата по есенска инспирација за домот да не отиде подалеку од нивната продавница. Новата есенска колекција која моментално е низ продавниците, донесува грст различни стилови за секој дом. Линијата ,,Conscious’’ е изработена од еколошки материјали, а ја сочинуваат нови комплети на постелнина, чаршафи и посебна колекција за деца. Како есенски фаворити на дизајнерите од H&M се издвојуваат аксесоарите од ,,Metallic trend”, односно металните и бакарни украси за домот, како што се геометриски обликуваните свеќници, бакарните кутии за накит и ситници, или, пак, минималистичките послужавници. Ткаенините се инспирирани од дезените на модната линија, па така перниците се преслечени во меко вештачко крзно во пудра боја (налик на хит бундата од ,,Studio линијата), или со комплексни дезени во есенски тонови, како темно црвена, окер жолта или маслинесто зелена боја. Во продолжение, погледнете како изгледа промотивниот каталог на H&M за есен ’14 и пронајдете ја омилената инспирација и за вашиот дом.

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019 (2)

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

0026

0027

0028

0029

0030

0031

0032

0033

0034

0035

0036

0037

0038

0039

0040

0041

0042

0043

0044

0045

0046

0047

0048

0049

0050

0051

0052

0053

0054

0055

0056

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКафе-будилник
Следна објаваСликовита „Мадам Бовари“ | Takahiro Kimura
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ