DALeast е кинески уличен уметник кој создава оригинални мурали. Благодарение на неговиот специфичен стил неговите дела се препознатливи. Користи игри на линии кои се специфично поставени и формираат разни форми. Животни, птици, риби… создадени од хаотично распределени линии, но сепак со живост во себе за да го разубават просторот. Погледнете го видеото и запознајте го начинот на кој работи DALeast.

27

26

25

24

22

21

28

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКласична книга во парфем | RavensCtApothecary
Следна објаваЖенски исповеди: Тајниот живот на лидерите | Ars Libris
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР